نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بی کفایتی و تحقیر وبی هدفی

683
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47781
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی کفایتی و تحقیر وبی هدفی

سلام
    من یه دختر ۱۹سالم از سه سال پیش زندگیم و راوابطم با خانوادم بهم ریخت اونم سز موضوعات بی اهمیت وکوچیک از همون موقع فهمیدم واقعا هیچ کسو تو این دنیا ندارم دوستام بهم پشت کردن و فامیلم شدن دشمنم وقتی حال بدمو دیدن حالم از همشون بهم میخوره فقط میخوام برم یه جای دور که دیگه هیچوقت نبینمشون از بچگی هیچ کس باورم نداشت مادرو پدرم همیشه منو با بقیه مقایسه کردن و میکنن هر وقت من با یه نفر که اذیتم کرده بحثم میشد حتی اگه اون مقصر بود منو سرزنش میکردن هیچوقت حمایتم نکردن و همیشه مردم و حرفشون و بچه هاشون از نن مهم تر بوده انگار من سر راهیم کنکورمو هم به خاطر فشار روانی و افسردگی و بدرفتاری والدینم خراب کردم واز دانشگاه انصراف دادم هیچوقت از درس و مدرسه و رشتم خوشم نمیومد لان اونقدر حالمبده که دیگه نمیدونم کی هستم خود چند سال پیشمو یادم نمیاد حتی دیگه نمیتونم گریه کنم شدم مثه یه دلقک غمگین که نمیدونه میخواد چیکار کنه به هیچی علاقه ندارم و به هیچکسم نمیتونم اعتماد کنم از زندگیم متنفرم روزا هیچ کار خاصی نمیکنم بیشتر از همه تخقیر و سرزنشای مادرم اذیتم میکنه احساس میکنم هیچوقت نمیتونم برای خودم کسی بشم چون هیچی نیستم ای کاش این دروغ باشه دلم میخواد یه کار پیدا کنم کلی پول دربیارم تنها چیزی که الان بهش علاقه دارم همینه میخوام برم یه جای دور که هیچکسو نبینم و وقتی حالم بهتر شد یه مدرکم تو یه رشته ای که دوست دارم بگیرم یا به درد کاری که دوست دارم بخوره اما الان نمیدونم به چی علاقه دارم از خودم تنفرم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بی کفایتی و تحقیر وبی هدفی

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که سرزنش شدن و یا مقایسه شدن برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم در این مسیر در کنار نوع برخوردهای دیگران شرایط روحی خود شما نیز می تواند در آنچه که از یک ارتباط بر می دارید تاثیر زیادی داشته باشد .
    حتی اگر در نظر بگیریم که رفتارهای دوستان و خانواده قرار نیست تغییر کند و همیشه ثابت خواهد ماند بازهم شما در شرایط روحی بهتر در کنار احترام به روابطی که با آنها دارید می توانید مسیر رشدی خودت را دنبال کنی در کنار اینکه روابط جدیدی را تجربه کنی که سازندگی برای شما داشته باشد.
    اما همه این ها مستلزم این است که شما شرایط روحی بهتری را تجربه کنید چون در شرایط روحی شما ممکن است بازهم قسمتی از این روابط و مسیر رشدی تحت تاثیر آن قرار گیرد.
    با بهبود شرایط روحی شما می توانی بینش بهتری نسبت به علایق و احساسات و نیازهای خودت داشته باشی و در مسیر رشدی به آن پاسخ بدهی بهتر است با کمک روان درمانگر در این مسیر پیش بروید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)